Pondělí, 5 prosince, 2022
aktualne

Nepodceňujte sílu spánku. Délka odpočinku je přímo úměrná vašemu věku

Vědci, jakož i doktoři, se shodují na tom, že neexistuje žádný jednotný čas, který by určil, kolik hodin spánku je potřebných. Každé lidské tělo...
PR článek

Mohlo by Vás zajímat

Barbora zažila na Bali svou svatbu snů: Co všechno však obnáší svatba v zahraničí?

Jak si představujete svůj svatební den? Některé ženy v tom mají jasné, některé to mění na poslední chvíli. Podobně na tom byla Slovenka Barbora, která se s manželem Patrikem nakonec rozhodla přežít svůj velký den na jednom z nejoblíbenějších míst na světě – na Bali. Co všechno taková svatba obnáší, si můžete přečíst v následujících řádcích.

Jak dlouho trvala příprava svatebního dne od momentu, kdy jste si řekli, že jdete do toho až po samotný den obřadu?
Zasnoubili jsme se v červnu a svatba byla v prosinci, takže zhruba půl roku.

Vždy si plánovala právě takový typ svatby?
Ne. No vždy jsem si říkala, že bych chtěla malou svatbu. S manželem máme velké rodiny, nikdy nás však představa o svatbě se 100 a více lidmi nelákala. Byli jsme na pár svatbách, kde byl velký počet hostů a říkali jsme si, že pokud jednou náhodou budeme mít svatbu, tak jen blízká rodina.

Tak proč právě Bali?
Protože Bali oba milujeme. Byla to pro nás láska na první návštěvu, když jsme tam byli poprvé na dovolené rok před svatbou. Atmosféra ostrova, dobrosrdečnost lidí si nás hned získali.
Ještě v den zásnub jsme se začali mluvit o svatbě, o tom, co by se nám každému líbilo. Až nakonec manžel navrhl – „a co tak jít na Bali a spojit to i s dovolenou pro našich nejbližších?“
Tak jsme tento nápad s malou dušičku navrhli rodině a nadchly se stejně jako my.

Co všechno si potřebovala mít vybavené před odletem? A co si povybavovala až na místě?
Zde je důležité se rozhodnout, zda pár plánuje obřad oficiální nebo neoficiální. My jsme původně chtěli oficiální obřad, tak jsem si přes indonéskou ambasádu na Slovensku zjišťovala potřebné náležitosti. I když jsem si našla svatební agenturu na Bali, oni my poslali seznam „podmínek“, což je třeba splnit před samotným obřadem.
Přibližně 4 měsíce před svatbou jsem si řekla, že OK, jdu se pustit do řešení těch papírování. Když jsem si k tomu detailně sedla, polil mě studený pot. Bylo třeba dát přeložit pasy, rodné listy, doklad o způsobilosti manželství nejdříve do angličtiny a následně do indonéština. Jelikož přímo na Bali Slovensko nemá svou ambasádu, po svatbě bychom museli letět do Jakarty, kde by nám potvrdili, že jsme uzavřeli manželství. Vybavení všech těchto listin, letenky navíc a spousta spousta času nás dovedla k rozhodnutí, že obřad uděláme neoficiální a po návratu na Slovensko půjdeme ještě na úřad v místě bydliště. Někdo si může říct, že když jsme se už rozhodli pro svatbu v zahraničí, proč jsme tedy neobětovali čas na vyřešení ať již zmíněných překladů nebo návštěvu ambasády … Prostě nám to přišlo jednodušší tak, jak jsme se v konečném důsledku rozhodli. A vůbec to nelitujeme. Balijská svatba, i když byla neoficálna, pro nás navždy zůstane tím našim velkým dnem.

A co si povybavovala až na místě?
Na místě jsme podepsali smlouvu s agenturou, zopakovali jsme si všechny požadavky z naší strany, upřesnily jsme si ještě nějaké detaily, jako byla kytice a květinová čelenka, kterou mi oni dali připravit. Místo obřadu, výzdoba byly dohodnuty předem. Také jsme dostali možnost vybrat si, zda od agentury vezmeme balíček foto + video nebo pouze foto. Vzali jsme pouze fotky, protože nám to přišlo zbytečné na tak malou svatbu.
Shodou náhod jsme se ale seznámili s českým párem (Hanka – fotografka a Radek – kameraman), kteří v té době byly také na dovolené, no hledali pár, což bude mít svatbu na ostrově, protože si plánovali rozšířit své pracovní portfolio právě o svatbu, jelikož dosud dělali dříve promo fotky a videa hotelem a restauracím. Tak díky nim máme nádhernou památku na náš velký den. Jejich fotky se mi líbí víc, než ty od agentury.

Latest Posts

PR článek

Nejnovější články