Pondělí, 5 prosince, 2022
aktualne

Nepodceňujte sílu spánku. Délka odpočinku je přímo úměrná vašemu věku

Vědci, jakož i doktoři, se shodují na tom, že neexistuje žádný jednotný čas, který by určil, kolik hodin spánku je potřebných. Každé lidské tělo...
PR článek

Mohlo by Vás zajímat

Circular fashion mění pravidla: Koupit si věci z druhé ruky už nebude stigma, ale znakem odpovědnosti

Fenomén recyklace a kousků z druhé ruky se rozvíjí naplno. A dokonce se tímto směrem začínají ubírat i mnohé známé fashion značky. Dávají šanci oblečení, které již někdo nechce, ale jinému udělá opět radost.

Circular fashion se dostává do popředí a získává nejen na popularitě, ale zvyšuje i kredit firem, které se ji snaží do svého portfolia implementovat
O tom, že módní průmysl patří mezi největší znečišťovatele životního prostředí, už ani nelze pochybovat. Právě proto se nejen jednotlivci, ale i módní tvůrci, snaží najít cestu jak v tomto směru pokračovat. Stále více se postupem času dostává do popředí slow fashion, lokální tvorba a soustředění na domácí produkci.

Její podpora je v každé zemi neodmyslitelnou součástí jakékoliv změny, která má nastat. A uvědomujeme si to velmi dobře všichni. Influenceri, návrháři, designéři, pruducenti. S ohledem na současnou situaci nevyjímaje.

Jako reálný problém v rámci ochrany naší planety se ukazuje už jen aspekt, že více než 1/4 vyprodukovaného oblečení se vůbec neprodá a jen jedno procento se díky recyklaci podaří jakýmsi způsobem přetvořit na nové. Avšak vize vlivných módních domů je, že právě to druhé číslo by mělo rapidně růst. Circular fashion se dostává do popředí a získává nejen na popularitě, ale zvyšuje i kredit firem, které se ji snaží do svého portfolia implementovat.

Hlavním cílem circular fashion je, aby tentýž kousek oblečení posloužil lidem co nejdéle. A je jedno, jestli samotnému jednotlivci, nebo ho ten posune dál. Ať už ho darujete, prodáte, zkrátka recyklací jakýmkoliv způsobem. To je pointa.

Aby sloužil co nejdéle, s co největší přidanou hodnotou. Tehdy je to dobré pro lidi, ale i pro naši planetu. Je velký předpoklad, že tento trend bude převládat ještě více než desetiletí.

Vzpomeňme jen oblíbenou značku COS, která si popularitu získala iu nás. Od své zákazníky začala vykupovat kousky, které jsou v dobrém stavu a snaží se je na trhu nabízet do oběhu dále. A to je jen začátek. Tento byznys model má totiž skutečnou přidanou hodnotu a dokáže změnit mnohem více než mnozí předpokládáme.

Koupě jakéhokoliv kousku z druhé ruky už nebude jen stigma, ale znakem velké odpovědnosti. A je jen na vás, zda se do tohoto kolotoče přidáte.

Latest Posts

PR článek

Nejnovější články