Pondělí, 5 prosince, 2022
aktualne

Nepodceňujte sílu spánku. Délka odpočinku je přímo úměrná vašemu věku

Vědci, jakož i doktoři, se shodují na tom, že neexistuje žádný jednotný čas, který by určil, kolik hodin spánku je potřebných. Každé lidské tělo...
PR článek

Mohlo by Vás zajímat

Ikonické panenky značky Barbie jsou tu již více jak 60 let!

Nezáleží na tom, zdali jste staří, mladí nebo dospělí. Dokonce ani na tom, zdali jste muž či žena. Populární a dnes již kultovní panenky značky Barbie zná zkrátka každý po celém světě. V průběhu let se staly nejoblíbenější dívčí hračkou a to se do značné míry nemění ani dnes v době, kdy mají mnohem větší konkurenci, než kdy dřív.

Letos je to ale již šedesátileté výročí této populární značky, která jinak spadá pod hračkářského giganta Mattel. Dnes se tak budeme věnovat tomu, jak se vůbec hračky Barbie dostaly na světový trh a proč jsou tak oblíbené.

Neslavné počátky legendy a rychlý vzestup

Poprvé byly panenky Barbie světu představeny v březnu roku 1959. Již při svém prvním uvedení byla výrobcem zmíněná společnost Mattel a to se do dnes rozhodně nezměnilo. Panenky Barbie ale ani zdaleka nedostaly takového přivítání, jako by si mnozí mohli myslet. Prodávaly se ve slušných číslech, ale k bestselleru trhajícímu tržní rekordy měla Barbie pořád podstatně daleko.

Opravdový boom ale přišel kolem osmdesátých a devadesátých let minulého století. Zajímavé je, že nešlo ani tak moc o zavinění společnosti jako takové, jako spíš o zdokonalení kultu modelek. V zámoří se kult krásy a popularita hubených a vysokých modelek prosadila mnohem dřív a právem je toto období nazývané jako zlaté období modelingu. Panenky Barbie si přitom byly dost podobné právě s tímto kultem krásy, jak si moderní modelku ženy i muži představovali. A zcela pochopitelně tak malé děti a mladé dívky začali prahnout po značce Barbie, která takové modelky dokonale představovala.

Hračka s nápadem i dostatkem zábavy

Panenky Barbie se tak staly ohromným hitem. A to pochopitelně zvýšilo i snahu výrobce, aby zůstala hračka pořád zajímavou a časem se tak Barbie stala mnohem více, než pouze panenkou. Začala dostávat stovky zajímavých převleků, bot a dokonce se začaly ukazovat panenky s barvitelnými vlasy. K tomu se přidala celá řada věcí, které si k panence představuje každá dívka. Barbie začala dostávat svoje stylová auta, domeček, domácí mazlíčky a rázem byl celý svět této panenky kompletní bez jakýchkoliv chyb.

Hračka, která si zahrála ve filmech

Jen málokterá hračka ale dokázala prosadit svoji krásu i na filmovém plátně. Pochopitelně existují hračky, které se odráží od celé řady pohádek a filmů. Jenže to hračky jsou vyráběny podle filmů a Barbie je v tomhle naprosto opačná. Panenka dostala celou řadu filmů a dokonce i seriálů, ve kterých si zahrála. Většinou se jedná o muzikálně založené a hlavně animované snímky, které panenky Barbie většinou dostávají do velice známých pohádkových příběhů. Nikdy se ale nezapomíná na typické rysy panenky Barbie, které diváky i bez názvu nenechají na pochybách, o které hrdinky se jedná.

Latest Posts

PR článek

Nejnovější články