Pondělí, 5 prosince, 2022
aktualne

Nepodceňujte sílu spánku. Délka odpočinku je přímo úměrná vašemu věku

Vědci, jakož i doktoři, se shodují na tom, že neexistuje žádný jednotný čas, který by určil, kolik hodin spánku je potřebných. Každé lidské tělo...
PR článek

Mohlo by Vás zajímat

Jak často byste si měli stříhat vlasy?

Trápí vás roztřepené konečky? Po krásných a zdravých vlasech touží každá žena. Netřeba zapomínat na pravidelné stříhání, které je velmi důležité. Jak často bychom se měli stříhat? Řadí kadeřník Jirka Blatný …

Slovenský kadeřník radí, jak často stříhat vlasy
Jirka Blatný je oblíbený kadeřník, jehož práci vyhledávají i známé tváře. Staral se o vlasy soutěžícím Miss Slovensko v roce 2020.

Mezi jeho klientky patří i Dominika Mirgová, Diana Hágerová, Natália Végh, Kristína Dali, Lucia Šenková, Lucia Mokráňová, Leona Novoberdaliu a spoustu dalších hvězdných žen.

Jirka patří mezi topku kadeřníků na Slovensku, ví, co dělá a svou práci miluje. Zeptali jsme se ho, jak často by se ženy měly stříhat, a zda se dá rozštěpením konečkům nějak předejít.

Jirka, jak často by si měli ženy stříhat vlasy? Zavisí periodicita stříhání od tloušťky vlasu, či toho, zda jsou vlasy kudrnaté nebo rovné?

Vlasy by měly podstřihnout přibližně každé 4 měsíce, bez ohledu na to, zda jsou rovné, vlnité, barvené nebo přirozené. Stačí jen 1centimenter a vaše vlasy vám poděkují a kromě toho, vy budete mít přibližně stejnou délku, ale budou vypadat mnohem lépe.

Každé vlasy potřebují stříhání, aby byly zdravější a mohly růst. I když s přirozeně vlnitými nebo kudrnaté vlasy je to náročnější, protože vlnitý vlas je „nemocný“ – porézní, a proto je více náchylnější, například k častějšímu třepení konečků.

Já osobně takové vlasy nedoporučuji barva zesvětlovat, protože jejich kvalita je sušší. Při kudrnatých vlasech je hlavně důležitá hydratace. Ženy, které mají vlnité / kudrnaté vlasy, se o ně musí starat stokrát více, než ženy s rovnými nebo mírně zvlněnými vlasy.

Je pravda, že odbarvené vlasy se lámou více, a tím pádem se musí stříhat častěji?

Zde bych řekl, že je to tak na 50 na 50. Je pravda, že blond vlasy, jsou více náchylné k lámání, protože jsou více zatěžovány. Například při zesvětlení, se používá silnější oxidant, jako při hnědovláskach, nakolik je třeba vlas vytáhnout, co nejvíce.

Takovým barvením se struktura vlasu narušuje a začne se dít přesně to, že se vlasy budou v délkách ztenčuje a lámat, a proto je třeba je pravidelně podstřihnout a co je také důležité, měly by se barvit pouze odrosty a ne celé délky.

Blondýnky mají vždy pocit, že jim vlasy nerostou, odráší sice mají, ale nevidí to na délce, protože to, co jim naroste, se jim odlomí, a právě tím, že se přestanou stříhat, dělají pro vlas to nejhorší.

Často se setkáváme s názorem, že čím častěji si vlasy stříháme, tím rychleji růstu. Je to pravda?

Nechci úplně říct, že je to pravda, ale určitě je to velmi důležité. Jak jsem zmiňoval, vlas potřebuje ostříhat ty zničené nebo roztřepené konečky k tomu, aby mohl zdravě růst.

Je tu však i mnoho jiných věci, které mohou způsobovat pomalejší růst, či zničené vlasy. Může v tom být nesprávná péče, hormony, špatná psychika nebo strava.

Jako ženy zjistí, že už opravdu potřebují ostříhat?

jednoduše:

  1. Při česání se vám kartáč začne v konečcích zadrhávat
  2. Na oblečení si zde Odlámané konečky
  3. Když se podíváte na své konečky, vidíte tam takové kuličky nebo roztřepené „stromky“, tehdy víte, že vaše vlasy potřebují refresh …

Existuje způsob, jak si zničené konečky nějak ošetřit, aniž se museli ostříhat?

NE! Pravidelné podstrihávanie je velmi důležité. Do velké míry kvalita a stav vašich vlasů závisí na domácí péči, protože ta tvoří minimálně 90% úspěchu. Třeba používat kvalitní a pro váš vlas vhodné produkty.

V tomto případě, pokud děláte všechno tak, jak máte, stříhání se umí posunout o pár týdnů.

Ničí se konečky stejně ženám s krátkými i dlouhými vlasy?

V podstatě každý vlas je stejný. Pokud vaše vlasy vystavujete příliš častému používání tepla, tak se ničí stejně a je jedno, jestli jsou krátké nebo dlouhé. Je však třeba poznamenat, že krátké vlasy, jsou dokonce, i když se to možná nezdá, ještě více náchylnější k zničení.

Je to z toho důvodu, že při krátkém střihu, si musíte vlasy denně upravovat, aby měli nějaký tvar, což znamená, každý den umýt, foukat, žehlit, kulmovat a podobně.

Je s nimi více práce než s dlouhými, protože, když se ženám s dlouhými vlasy nechce, udělají si cop nebo drdol, nastříkají suchý šampon a vypadá to dobře.

Latest Posts

PR článek

Nejnovější články