Pondělí, 5 prosince, 2022
aktualne

Nepodceňujte sílu spánku. Délka odpočinku je přímo úměrná vašemu věku

Vědci, jakož i doktoři, se shodují na tom, že neexistuje žádný jednotný čas, který by určil, kolik hodin spánku je potřebných. Každé lidské tělo...
PR článek

Mohlo by Vás zajímat

Jaro už klepe na dveře: Osvěžte zahradu malým vodním prvkem

Pokud jste vždy toužili po nějakém vodním prvku ve své zahradě, ale měli jste z toho obavy, je čas to změnit. Je to nejen jednoduché, má to řadu výhod a navíc vás to vůbec nemusí hodně stát. My jsme se nechali inspirovat praktickými, ale velmi trendy radami, šikovných floristiek z Atelieru Papaver, jak na to.

Kam ho umístit
Nejlepší místo je při terase. Na prvek vidíte po celý rok a to i z interiéru. Při posezení slyšíte žblnkot vody. Díky umístění na terasu zvlhčuje vzduch tam, kde trávíte nejvíce času.

Z jakého materiálu
I malý vodní prvek slouží jako designový doplněk zahrady, proto jej sladit s materiály v zahradě. Do každé zahrady se hodí solitérní kámen obtékající vodou. Do zahrady venkovského typu dříve dřevěná káď nebo kamenný valů plný vody. Do moderní zahrady je možné zvolit i prvek z kortenový oceli.

Náročnost je skutečně minimální
Náročnost na výrobu takových prvků je nízká. Stačí mít na místě pouze přívod elektřiny pro malé ponorné čerpadlo. Prvky mají svůj okruh vody nebo jsou zcela bez okruhu, takže přívod vody není zapotřebí.

Inspirujte se: Domácnost podle feng šuej. Takto si do života přitáhnete peníze a štěstí

Postačí vám plastová nádoba zahloubaná do terénu. Na ni stačí dát železnou rohož a pletivo. Následně nasypat na rohož štěrk. A na něj postavit samotný prvek, tedy kámen nebo nádobu, z níž bude protékat voda. Ještě jednodušší formou je dřevěná káď, kterou stačí jen položit na místo a naplnit vodou.

Největší výhody vodního prvku v zahradě
I malý vodní prvek dokáže zlepšit mikroklima. Během letních dnů, slouží jako zvlhčovač vzduchu, což je prospěšné nejen pro vás, ale i pro okolní rostliny.
Představte si, když při relaxaci v zahradě slyšíte jemný žblnkot tekoucí vody. Působí uklidňujícím a pro exteriér je přirozený. Je důležitou součástí soundscapingu zahrady.
Vodní prvky slouží i jako napajedla nebo lázně pro ptáčky, vážky a motýli. Co automaticky zvýší život v zahradě.
Péče o takové malé prvky je minimální. Takže, pokud chcete mít v zahradě vodu, ale nemáte čas nebo chuť se o vodní plochu starat, tato forma je ideální.
Nepřehlédněte: Bytový designér André Sedmák: Při předělávání vám postačí vyměnit tyto základní věci a máte nový domov

Latest Posts

PR článek

Nejnovější články