Pondělí, 5 prosince, 2022
aktualne

Nepodceňujte sílu spánku. Délka odpočinku je přímo úměrná vašemu věku

Vědci, jakož i doktoři, se shodují na tom, že neexistuje žádný jednotný čas, který by určil, kolik hodin spánku je potřebných. Každé lidské tělo...
PR článek

Mohlo by Vás zajímat

Muži se mění na Softies. Nová generace opačného pohlaví slibuje romantiku a něhu, chybí jim však mužnost

Jsou milí, něžní a mají všechno to, co vidíme v pompézních romantických filmů. Novodobí chlapi však na úkor citlivosti ztrácejí svou mužnost a často i respekt.

Už dlouhá léta psychologové poukazují na fakt, že ženy jsou přitahovány silnějšími mužskými jedinci. V praxi to znamená, že pokud byste si měli vybrat mezi dobrákem, který s vámi prožívá romantické filmy a drsným chlapem, který při ženském filmu zagúľa očima, pravděpodobně si vyberete tu druhou variantu. I když se totiž ta první zdá jako ideální, faktem je, že v některých přípradě hrozí z vaší strany nedostatek respektu.

Právě to může být problémem následujícího mužské generace, která se sice snaží pochopit ženy na určité úrovni, ale zároveň se zkracují io poznání té své. Softies, jako jsou dnes poměrně ještě mladí chlapi označování, jsou totiž vychováváni úplně jinak.

projevování citů
Zatímco muži starší generace mají obrovské problémy s vyjádřením či potlačováním skutečných emocí Soft to mají přesně naopak. I tam však platí zvednutý, varovný prst. „Téměř rok jsem randila s Mirem. Nezvládala jsem to. Byl příliš přecitlivělý, plakal po každém menším sporu, každé ráno mě budil se zprávou, jak moc mě miluje. Dokonce si pamatuji, že když jsem mu řekla, že ho miluji i já – po týdnu nevysloveného této věty, začal křičet od štěstí, “ uvádí Olivie s tím, že i když její Mirova citlivá stránka zpočátku imponovala, dnes nechápe, jak mohla vydržet v tomto vztahu tak dlouho. „Považuji se sama za přehnaně citlivou, často pláču. Vědomí, že se mnou pro špatný den v práci bude plakat i můj partner mě až bolelo, “ dodala.

Momentálně se otevírá hned několik témat, které poukazují na to, že je důležité vyjadřovat city – zda jste už muž nebo žena. V tomto případě je však mimořádně důležité podotknout, že svěřit se partnerovi je sice výsadou vztahu, ale nemůžete od něj očekávat řešení vašeho problému a to bez ohledu na to, jakého jste pohlaví.

Dalším důležitým aspektem je právě vyjadřování citů. Je naprosto v pořádku, pokud jsou partneři nastavení na to, aby si říkali slova miluji tě každý den. Mnohem větší hodnotu však má, pokud to svému protějšku dokážete milým gestem.

praktičnost
Jedním z nejvíce zarážejícím zjištěním ve vztahu je, že vaše polovička není schopna postarat se o vás či o domácnost. Každý z nás potřebuje mít jistotu, že se na vás může spolehnout v případě pracovní neschopnosti či nebodaj jiné závažné události. Žádnou ženu rozhodně nepotěší, když chlap nebude vědět vyměnit žárovku a dokonce ani uvařit oběd. Právě novodobí muži mají často nálepku mamkiných mazlíčci, kteří ještě prostě neměli čas dospět a změnit se na muže. Pokud jednoho takového po svém boku máte, neznamená to, že se s ním musíte hned rozejít. Zkuste se s ním promluvit a najít kompromis.

Latest Posts

PR článek

Nejnovější články