Pondělí, 17 ledna, 2022
aktualne

Klobouk jako koruna osobnosti: Tyto variace byly IN kdysi a populární jsou i dnes

Klobouková móda, prošla vrámci několika staletí obrovskými změnami. Měnil se jejich vizuál, použité matriálů, no faktem zůstává, že dámy vždy nosili klobouk. A to...
PR článek

Mohlo by Vás zajímat

Nepodceňujte sílu spánku. Délka odpočinku je přímo úměrná vašemu věku

Vědci, jakož i doktoři, se shodují na tom, že neexistuje žádný jednotný čas, který by určil, kolik hodin spánku je potřebných. Každé lidské tělo je totiž individuální a to, co vyhovuje jednomu člověku, nemusí tomu druhému. Přesto však existují vypočítáno průměry, které určují ideální rozmezí oddechu a zaručují skutečně kvalitní spánek.

Průzkumem, který přichází s doporučenými čísly, přišla nadace Nation Sleep Foundation. Podle nich je spánek přímo úměrný našemu věku a životnímu odbobí, ve kterém se nacházíme. Zatímco teenagri potřebují ještě těch 8 až 10 hodin spánku, dospělí by si měli hodinu zkrátit. I přebytek spánku totiž na člověka ovlivňuje negativně.

Novorozenci (0-3 měsíce): 14-17 hodin
Kojenci (4-11 měsíců): 12-15 hodin
Batolata (1-2 roky): 11-14 hodin
Předškoláci (3-5): 10-13 hodin
Děti ve školním věku (6-13): 9-11 hodin
Teenageři (14-17): 8-10 hodin
Adolescenti (18-25): 7-9 hodin
Dospělí (26-64): 7-9 hodin
Starší dospělí (65+): 7-8 hodin

nedostatek spánku
Pokud spíte příliš málo, nebo naopak v nesprávném časovém internavale (pozn. Redaktora, nejkvalitnější spánek je mezi půlnocí a třetí hodinou v noci), je vysoce pravděpodobné, že si vaše tělo neodpočinou ani se šlofíkem v obývacím pokoji, který mu dopřejete během dne. Riskujete tím hned několik negativních vlivů a zdravotních problémů. Mezi nejčastější důsledky nedostatku spánku patří problémy se srdcem, deprese, snižování metabolismu či stárnutí pokožky. Nemluvě o tom, že se zkracují o energii, kterou potřebujete následující den.

Příliš mnoho spánku
Tak, jak škodí i nedostatek spánku, ani příliš mnoho odpočinku není výhrou, právě naopak. Studie, publikovaná v odborném časopise European Herat Journal naznačuje, že lidé se šest až osmihodinovým spánkem byly zdravější než ti, co spali déle. Osoby, které si dopřáli osm až devítihodinové spánek měli o 5 procent vyšší riziko srdečně-cévních onemocnění a předčasné smrti. Ti, kteří spí deset a více hodin zvyšují riziko dokonce až o 40 procent. Je však třeba podotknout, že lidé, kteří spí dlouho jsou zpravidla právě ti méně aktivnější a často i vynucování nevhodného životního stylu, který zahrnuje kouření, konzumaci alkoholu a již zmíněný nedostatek pohybu.

Latest Posts

PR článek

Nejnovější články