Pondělí, 5 prosince, 2022
aktualne

Nepodceňujte sílu spánku. Délka odpočinku je přímo úměrná vašemu věku

Vědci, jakož i doktoři, se shodují na tom, že neexistuje žádný jednotný čas, který by určil, kolik hodin spánku je potřebných. Každé lidské tělo...
PR článek

Mohlo by Vás zajímat

Před 26 lety ji prohlásili za nejkrásnější ženu světa. Dnes má 47 let a vypadá stále skvěle

I když soutěž Miss World vyhrála již před poměrně dlouhou dobou, do dnešního dne se na ni nezapomíná. Aishwarya Rai byla totiž jednou z nejpůvabnějších žen, jaké korunku královny krásy získali.

Aishwarya Rai se na první pohled od svých vrstevnic příliš nelišila. Nikdy však nepatřila k dívkám, které by měly zálibu stát se slavnými modelkami či herečkami, právě naopak. Celé dětství toužila po jednoduchých povoláních, kterým by přinášela užitek do světa. Ještě na střední škole tak uvažovala nad tím, že se stane zvěrolékařka. Tento sen později nahradila práce architektky, ke které však nakonec nikdy nedošlo. Nebylo to však z důvodu, že by nezvládala studium – ale kvůli soutěži krásy, která jí už navždy změnila život.

Když se Aishwarya přihlásila do indické soutěže o nejkrásnější ženu, umístila se na druhém místě. Právě to jí umožnilo jít na Miss World, kde reprezentovala jako první žena svou zemi. Nikdo tehdy nečekal, že 19-leté, na první pohled krásné, no nenápadně dívka, dokáže okouzlit celý svět. Kromě korunky krásy získala i titul Miss Photogienic. Její kariéra modelky začala rozjíždět a už do několika týdnů se objevila na významných světových titulkách, ale také v televizních rozhovorech, kde vyvolávala ještě větší šílenství než na soutěži krásy.

Krásná a skromná
Byla to totiž právě její skromnost, která Aishwaryu udělala výjimečnou. V rozhovoru, co by udělala, kdyby dostala milion dolarů a měla je okamžitě utratit, příjemně šokovala.

„Určitě nevím odpovědět za pár vteřin. Je to velmi mnoho peněz a musíte přemýšlet, co s nimi uděláte. Nemůžete si jen dopřát, protože upřímně – nač to je? “ Prozradila mladá Aishwarya a dodala, že na rozdíl od jiných modelek nemá vysněné materiální věci typu značkové kabelky či jiné designérské kousky. Jelikož sama pochází z Indie, kde je vysoká chudoba, neodvážila by se utratit tolik peníze jen pro osobní blaho.

„Když vám takové peníze přidělí, třeba se zamyslet nad humanitárním aspektem – a to nejen proto, že jsem Miss World. Neříkám to jen kvůli menu, ale upřímně. Tyto peníze musíte nasměrovat na něco plodné, něco, co vám skutečně udělá radost. Protože peníze přicházejí a odcházejí, “ dodala krásná Indka.

Ta se sama stala dobrovolnicí v různých charitativních organizacích, se kterými spolupracuje do dnešního dne. I když začala kariéru herečky, zůstala v Bollywoodu, kde potkala i svého manžela. Momentálně si žije šťastným životem a své soukromí si navzdory statusu jedné z nejžádanějších hereček Indie si hlídá – no stále vyznává stejné hodnoty, jako před 26 lety.

Aishwarya Rai se stala nejkrásnější ženou světa v roce 1994

Latest Posts

PR článek

Nejnovější články