Pondělí, 5 prosince, 2022
aktualne

Nepodceňujte sílu spánku. Délka odpočinku je přímo úměrná vašemu věku

Vědci, jakož i doktoři, se shodují na tom, že neexistuje žádný jednotný čas, který by určil, kolik hodin spánku je potřebných. Každé lidské tělo...
PR článek

Mohlo by Vás zajímat

Prodloužený víkend v Dánsku: Místa i důvody, proč byste se měli sbalit co nejdříve!

poznávání Skandinávie
Pokud hledáte místo, které nabízí rozmanité možnosti trávení volného času, tak právě Dánsko by vám mohlo sednout. Letecky se do této země můžete dostat od 20EUR a hravě vám na poznávání této skandinávské země postačí 3 dny. Vyrazte si na prodloužený víkend s přítelem nebo s kamarádkami a zažijte něco nového.

Kodaň
Pro některé jednoznačně nejkrásnější evropské město. A těžko s tím nesouhlasit. Barevné domky, rozsáhlé historické centrum s palácem, zábavní parky, muzea či množství kvalitních outletů. Toto všechno je dobrý důvod, proč začít cestu právě v hlavním městě. A jako bonus, právě z Kodaně se můžete snadno dostat do Švédska. Stačí projít Øresundskou most, který je také považován za atrakci. Takže zabijete dvě mouchy jednou ranou a najednou se ocitnete v Malmö.

Tip: Pokud milujete památky, rozhodně si pořiďte Copenhagen cart – kartu, díky které máte vstupy na všechny památky zdarma. Její cena je trochu vyšší, ale vyplatí se vám.

Arosa muzeum
Jedinečné muzem, které byste neměli přehlédnout. Jedná se o jednu z největších galerií v severní Evropě, která se pohraje s vašimi smysly. Známé je především díky 150metrov dlouhé 360 ° duhové panoramatu. Najít zde můžete díla desítek umělců jako například Andyho Warhola. Výstavy se zde často obměňují, ale pokaždé jsou jedinečně a rozhodně stojí za návštěvu.

romantický Horsens
Znáte tvorbu Rosamunde Pilcher? Pokud patříte mezi fanoušky této autorky, tak nevynechejte na svých cestách právě toto romantické město. Budete se cítit jako uprostřed její filmu. Toto přímořské městečko na Jutském poloostrově, které se nachází nedaleko Německa, má také k dispozici pláž, kterou milují všichni Dánové. Takže je to přímo idylické místo na romantický víkend.

Stylové kavárny na každém kroku
Dánsko je plné právě kaváren a restaurací, které si zamilujte. Pokud rady objevujete zajímavá místa, tak jste na správné adrese. Především v hlavním městě víte zabít celý den povalováním se v mini kavárničkách či bistrech, kde si přijdou na své vaše chuťové pohárky a vy dokonale zrelaxujete. Jedno z nejvyhledávanějších je například Mad & Kaffe.

Latest Posts

PR článek

Nejnovější články