Pondělí, 5 prosince, 2022
aktualne

Nepodceňujte sílu spánku. Délka odpočinku je přímo úměrná vašemu věku

Vědci, jakož i doktoři, se shodují na tom, že neexistuje žádný jednotný čas, který by určil, kolik hodin spánku je potřebných. Každé lidské tělo...
PR článek

Mohlo by Vás zajímat

TIP od Jobsi.cz: Jak technologie ovlivní práci mladším generacím

Technologie se neustále raketovým tempem vyvíjejí vpřed. Dnešní starší generace už s nimi téměř nezvládá udržet krok a nezřídka se stává, že to, co bylo moderní včera, už bylo dvakrát překonáno. Mladší ročníky naštěstí s technologiemi většinou nemají problémy a zvládají se s nimi naučit velmi rychle. Přesto by bylo dobré, aby i mladší generace dopředu věděly, jak technologie v budoucnu pravděpodobně ovlivní jejich pracovní život.

Ohroženost pracovního trhu

Budoucnost pracovního trhu je už od nepaměti předmětem různých průzkumů a dohadů. V současnosti státům hrozí, že když zaspí v oblasti technologií a automatizace výroby, bude to pro ně mít významný vliv ve ztrátě tempa s vyspělejšími státy. Svůj vliv na pracovní trh bude mít také neustále probíhající rozvoj umělé inteligence. Dnes se proto na pracovním trhu setkáváme s konkurencí nejen z ostatních států, ale také na poli technologií a automatizace. Což dle výsledků studií ovlivní nejvíce mladé lidi mezi 20 a 24 lety, u kterých je největší riziko, že kvůli tomu ztratí, nebo se jim nepodaří získat, pracovní pozici. Dohady ohledně dopadu automatizace na pracovní trh se většinou točí hlavně kolem ekonomiky. Je to z toho důvodu, že se jedná o jednoduše kvantifikovatelnou oblast. O čem už se ale většinou mlčí, je dopad na mladé generace. Jedním ze základních pilířů zdravé budoucnosti je také jistá a naplňující práce s dostatečnou finanční odměnou. A právě v této oblasti může mít neustále se měnící pracovní prostředí na zdraví zaměstnanců nezanedbatelný vliv. Zvlášť, pokud se jedná o zaměstnance, kteří zažili problémy s nezaměstnaností už v mladém věku. V takovém případě to může vést k problémům i do budoucna, a to zejména co se týče zaměstnatelnosti a výšky platu.

Čas na změnu

Správná práce nabízí jistotu, stabilitu a pravidelný příjem, díky kterému je člověk schopen uspokojit všechny své základní potřeby na standardní úrovni života. Taková práce dává zaměstnanci pocit sounáležitosti v rámci komunity a pomáhá ho chránit před nezaměstnaností, chudobou a zvětšováním socioekonomických rozdílů. Mladí nezaměstnaní lidé trpí v porovnání se svými zaměstnanými vrstevníky až dvakrát častěji psychickými problémy. Pouhá zaměstnanost však nestačí, je také důležité, aby daná práce byla naplňující. Z výzkumů vyplývá, že špatná pracovní pozice je pro mentální zdraví mnohdy ještě horší než nezaměstnanost. Kvůli této skutečnosti je vzestup technologií a s tím související nárůst „podřadných“ pracovních pozic ještě znepokojivější. Některým zaměstnancům rozvoj technologií jistě přinese v pracovním životě větší flexibilitu. Nejisté a nestabilní pracovní prostředí se však téměř jistě negativně podepíše na psychickém zdraví a kvalitě života mladé generace. Je tedy na čase začít mladou generaci na tento typ pracovního prostředí co nejlépe připravovat, protože je to právě ona, která bude v budoucnosti páteří ekonomiky naší země. Nové nabídky inzerce práce zdarma najdete v největším on-line vyhledávači Jobsi.cz.

Latest Posts

PR článek

Nejnovější články