Pondělí, 5 prosince, 2022
aktualne

Nepodceňujte sílu spánku. Délka odpočinku je přímo úměrná vašemu věku

Vědci, jakož i doktoři, se shodují na tom, že neexistuje žádný jednotný čas, který by určil, kolik hodin spánku je potřebných. Každé lidské tělo...
PR článek

Mohlo by Vás zajímat

Z ničeho nic se můj muž dostal k penězům a pak se náhle změnil: Takto ho to poznamenalo

Příběh Janky není až tak ojedinělý, jak by se mohlo na první pohled zdát. Přežila a prožívá ho stále mnoho žen. Muži, zda chceme nebo ne, mají někdy tendenci instituci manželství po letech ignorovat a zařídit si život jinak. Pokud byste si však mysleli, že mluvíme o věčné tématu a problému, nevěře, jste na omylu. S čím se tedy Janka musela poprat?

Na začátku to bylo těžké, ale měli jsme se upřímně rádi
„Když jsem Jiřího poznala, byl studentem z chudších poměrů, a já jsem byla ta, jejíž rodiče si nepřáli vidět po dceřině boku“ nicko „, jak ho nejednou můj vlastní otec nazval. V naší rodině se to jen hemžilo právníky, lékaři, architekty, já sama jsem vystudovala lékařku, ovšem ne proto, že bych musela jít v rodinné tradici, ale opravdu jsem chtěla. Ne však o to tu jde … Přestože jsem se musela rodičům vzepřít a odmítli mě podporovat, Jiřího jsem si nakonec vzala. Naše začátky byly skutečně těžké, v jedné garsonce, práce, škola, no paradoxně to byly ty nejkrásnější roky, jaké jsme spolu kdy přežili, protože jsme byli mladí, měli mnoho sil, odhodlání, i růžových brýlí, ale zejména, jsem přesvědčena, že jsme se měli upřímně rádi, „prozrazuje na úvod okolnosti před let Janka.

Později přestal manžel se mnou komunikovat
Vše se však změnilo, když se podařilo Jurajovi prosadit a uzavřít jeden velmi výnosný obchod. Janke se zase podařilo otevřít si časem soukromou praxi a o deset let byly najednou celkem někde jinde. Tvrdá dřina, odříkání se vyplatilo. „Nicméně, zatímco já jsem zůstala stále toutéž ženou, Juraj se ze dne na den více a více podobal na mého otce. Samozřejmě, že s obratem jeho a naší společné situace se změnil i vztah rodičů k němu. Otec ho nejenže začal akceptovat a Juraj se tak dočkal uznání, po kterém vím, že bažil, ale se z nich staly velmi důvěrní přátelé, kteří se svým ženám přestaly svěřovat se vším, „popisuje Janka změnu svého manžela. Podle jejích slov se Juraj začal setkávat s lidmi, se kterými se ji neobtěžoval ani seznámit. Když se zeptala, co nového v práci, v životě, neměl zájem se s ní mluvit. Dokonce začal ještě i chodit na dovolené sám s odůvodněním, že jsou to pracovní cesty, na kterých by se ona jako lékařka nudila. Bylo jí z toho smutno, a přestože se snažila s ním komunikovat, pokaždé byla jen zahraný.

Najednou jsem pochopila, že manžel již není tím člověkem, jakým býval
Ačkoli to Janku trápilo, časem pochopila, že jinak to už ani nebude: „Najednou jsem si plně uvědomila, že Juraj již není ten dychtivý mladík, se kterým jsme dělali věci spontánně. Najednou jsem byla jen jeho manželka, již více ne jeho milenka, přítelkyně, společnice … Tak jsem se rozhodla udělat, co bylo nejlepší pro mě, nakopnout svůj vlastní život. Odmítala jsem se přihlížet, jak si Juraj žije svým životem, ve kterém jsem já neměla žádné slovo ani místo. Začala jsem navštěvovat galerie, divadlo, víc jsem se věnovala svým koníčkům a díky tomu jsem se i já ocitla ve skupině lidí, kteří mě akceptovali, kteří se ptali na můj názor, s nimiž jsem sdílela svůj život namísto manžela, „končí svůj příběh naše čtenářka, jejíž je dodnes z jejího manželství smutno, avšak už se nehodlá více trápit nevyřčenou otázkami. Tak se z ní a jejího manžela stali cizinci pod jedné střechou, kterým to časem začalo vyhovovat celkem. Žádné otázky, žádné zbytečné slova, žádná žárlivost ani hádky.

Není to právě model manželství, po kterém mnozí touží, ale i takové věci se v něm někdy přihodí. Je třeba mít na paměti, že pokud něco skutečně nefunguje, násilím to nepůjde. „Někdy je jednodušší a lepší nechat věci plavat, přestat a trápit …“ dodává na závěr Janka.

Latest Posts

PR článek

Nejnovější články