Pondělí, 5 prosince, 2022
aktualne

Nepodceňujte sílu spánku. Délka odpočinku je přímo úměrná vašemu věku

Vědci, jakož i doktoři, se shodují na tom, že neexistuje žádný jednotný čas, který by určil, kolik hodin spánku je potřebných. Každé lidské tělo...
PR článek

Mohlo by Vás zajímat

Známé ženy, které měnily svět: Inspirujte se jejich vnímáním světa a osvojte si životní postoje

Tyto ženy patřily mezi mimořádně talentované, sebevědomé, charakterizovala jejich síla, odhodlání a lze je považovat za jakési vizionářky. Přestože se mnohokrát setkali s nepochopením, nebáli se stát za svým a měnit tak svět.

Gabrielle Chanel
„Dívka by měla vědět dvě věci: kdo je a co chce. Jednoduchost je tajemstvím vší skutečné elegance.“ Toto jsou dvě základní motta, kterých se ikonická Gabrielle „Coco“ Chanel držela. Francouzka, jejíž devizou byl smysl pro krásno a detaily, zakladatelka značky Chanel, vnesla do dámské módy progresivní prvky.

Od začátku si byla vědoma toho, že úkolem ženy je zazářit ve vlastní podstatě. Byla sama sebou, snažila se vyzvednout přednosti, kterými disponovala a ve věcech, ve kterých cítila diskomfort, pracovala na zlepšení. Propagovala novou štíhlou siluetu, osvobozenou od hrubých vrstev, krátké vlasy a mimořádně jednoduchý sport look.

Prošla si mnoha vzestupy a pády, ale vždy se snažila být sama sebou. Neměla strach ze stárnutí, právě naopak. „Neštěstím ženy je, když závisí od svého mládí. Mládí musíte nahradit tajemností. „Toto vždy tvrdila ai se toho držela. Ve svém životě dokázala, že i jednotlivec, dokáže měnit zažité pravidla, když jsou přínosné pro společnost. Jen je třeba mít víru v sebe.

Audrey Hepburn
Mimořádně citlivá a empatická žena, která se nejraději oblékala do elegantních černých šatů, kalhot, její nejoblíbenějšími botami byly balerínky a tvář si vždy venku ukrývala za slunečními brýlemi, se stala ikonou pro ženy po celém světě a skutečně měnila dějiny. Málokdo však ví, že má slovenské kořeny. V malé obci Kovarce, se koncem července roku 1868, narodila Audreyina prababička – Anna Kateřina Welsová. Naneštěstí, nikdo z jejích příbuzných, nezůstal žít na Slovensku, i když v určitém smyslu s ním byla spjata.

Audrey byla krásná, inteligentní a skutečně ikonická. Celý svůj život však byla na sebe neuvěřitelně náročná, perfekcionismus a workoholismus, byly její absolutní součástí. Snažila se dělat vše na 100% v ničem neselhat.

Dokázala bojovat proti nacistům, získala okouzlil, Emmy, Grammy i Tony, stala se mámou dva syny, no a v neposlední řadě, navždy změnila módní historii a pohled na ženskou krásu. Stala se ambasadorkou UNICEF – u. To vše dělala s nonšlantnosťou a grácií, což bylo součástí jejího osobnostního já.

Marlene Dietrich
Tato žena se stala lety skutečnou ikonou. Bourala předsudky v těch nejintimnějších otázkách, nebála se vyčnívat z davu a to i na úkor vlastní pověsti. Chtěla měnit samotné smýšlení konzervativní společnosti, odsuzující častokrát téměř všechno.

Marlene byla bisexuálka, kvůli čemuž si získávala mnoho negativní krycí desky a kromě množství mužů její postelí prošel ještě větší počet žen. „Sex se ženou je mnohem lepší než s mužem, ale s žádnou bych nedokázala žít.“

Tato žena velmi otevřeně a přímo vystupovala proti Hitlerovu režimu, pracovala jako herečka, tlumočnice a opravdu se hrdě hlásila k bisexualitě. Hodně udělala i na poli ženské módy a emancipace. Během své éry, se stala nejlépe placenou herečkou a byla také první hvězdou, která se na veřejnosti ukazovala se svou dcerou a nechtěla ji cíleně skrývat před světem.

Princezna Diana
Žena, která byla milovaná, ale nenáviděná zároveň. Žena, která téměř položila status britské monarchie na kolena. „Obyčejná učitelka“, která se stala princeznou, opravdu měnila svět. K lepšímu. I když se to v té době, někteří lidé snažili potlačovat.

Diana byla mimořádně lidská, ematická, autentická a na nic se nehrála. Přestože v manželství štěstí nenašla, snažila se vždy všechno dělat tak, aby její děti přežily co nejnormálněji dětství. Proto i dobrovolně porušovala příkazy a nařízení královské rodiny a dělala věci po svém. Milovala obyčejných lidí a oni milovali ji.

Latest Posts

PR článek

Nejnovější články