Pondělí, 5 prosince, 2022
aktualne

Nepodceňujte sílu spánku. Délka odpočinku je přímo úměrná vašemu věku

Vědci, jakož i doktoři, se shodují na tom, že neexistuje žádný jednotný čas, který by určil, kolik hodin spánku je potřebných. Každé lidské tělo...
PR článek

Mohlo by Vás zajímat

Film Lepší profil vyvolal diskuzi: Tisíce lajků a sledovatelů vás možná udělají slavným, ale ne šťastným

Příběh o tom, že tisíce LIKOV a sledovatelů na sociálních sítích vás možná udělají slavným, ale ne i bezpodmínečně šťastným. Příběh o absurdnosti doby, o silných emocích dospívajících, byznysu sociálních médií a dalších věcech musíte prostě vidět.

Dokumentární film Lepší profil o sociálních sítích a mladém influencerovi, pochází ještě z roku 2019, jeho režisérkou je Liza Mandelup, pro kterou to byla filmová prvotina. Film dokonce získal speciální cenu poroty na filmovém festivalu Sundance a rozhodně stojí za zhlédnutí.

Hvězdou online světa, ve skutečnosti vede jednotvárný život
Hrdinou poutavého a aktuálního příběhu je mladý, pouze 16-letý Austyn Tester, který touží být slavný. Proto začne živě vysílat na platformě YouNow a sdílet svůj život na sociálních sítích. Mimo jiné dělá rozhovory s mladými dívkami o jejich snech a další věci, které mají být jeho vstupenkou. Díky tomu jeho profil sledují tisíce mladých dívek, je hvězdou online světa, přitom ve skutečnosti vede docela obyčejný, jednotvárný život na americkém venkově v Tennessee, kterému chce takovýmto způsobem uniknout. Jak si má takový obyčejný chlapec z amerického venkova poradit se slávou, která si ho na sociálních sítích našla? Pro teenagera to rozhodně není snadné …

Kromě Austynovho života se dokument soustřeďuje i na byznys sociálních plaforiem, bankovnictví, obchodní stránku sociálních médií. To je v kontrastu s vírou v splněný sen, o který se teenager snaží. Film zachycuje realitu společností, byznysmenů, kteří vydělávají na těchto mladých influenceroch. Jako manažer, podnikatel Michael Weis, jehož úkolem nebo cílem je přetavit Austyn potenciál v řízený obchodní produkt. Přičemž Austyn chtěl jen jít za svým snem.

Sociální média jsou dnes rozšířením sebe samého
Pro time.com režisérka dokumentu prozradila, co ji tak fascinuje na světě současných influencerov a co ji vedlo k natočení této její prvotiny: „Emoce, které jsem cítila během svého dospívání, které byly takové extrémně oproti mým každodenním životem. Pomyslela jsem si, jaké odlišné to musí být dnes, když je tolik technologií a sociálních médií, které jsou rozšířením sebe sama. „Mandelup zároveň dává ve filmu prostor i silnému hlasu dospívajících dívek, které se cítí, jako by se o ně nikdo nezajímal, nikdo jejich neposlouchal, pro které byl Austyn splněným snem, posluchačům, přátelům, idolem. Přesně tak se totiž cítila ona v pubertě a toužila po pozornosti. Austyn s těmito dívkami, které ho sledují, sdílí i podobný osud … šikana, nevhodné rodinné, sociální nebo finanční zázemí.

Nejsme staří na to, abychom pochopili jejich světu
Mandelup také apeluje na současných dospělých: „Teenageři jsou emocionální stejní. Touží po stejných věcech jako dříve. Nyní je pouze nacházejí různými způsoby, způsoby, které byste si měli uvědomit. Nemám ráda, když lidé říkají „jsem takový starý, nerozumím tomu světu“ … Najděte si čas a pochopte to, abyste izolovány teenagerů v tomto smyslu. Takto jsem se mohla spojit se všemi v tomto světě jako outsider. Upřímně jsem se to snažila pochopit. Mohla jsem proniknout do svých vlastních dospívajících let a pokusit se s nimi spojit, „dodala pro time.com.

Latest Posts

PR článek

Nejnovější články