Pondělí, 17 ledna, 2022
aktualne

Klobouk jako koruna osobnosti: Tyto variace byly IN kdysi a populární jsou i dnes

Klobouková móda, prošla vrámci několika staletí obrovskými změnami. Měnil se jejich vizuál, použité matriálů, no faktem zůstává, že dámy vždy nosili klobouk. A to...
PR článek

Mohlo by Vás zajímat

Ranní rutina, která Vám dokáže změnit život: Vsaďte na triky z ayurvédy

Víte jak se to říká, ráno dělá den. A v aktuální náročnějším období, to platí dvojnásob. Proto je velmi důležité, starat se o své tělo i mysl. Inspirujte se Ayurveda.

Ayurvéda je založena na vnímání člověka jako celku. Zabývá se komplexně naší myslí, fyzickým tělem a tak k němu i přistupuje. Aby bylo vše v harmonii, je to zkrátka nezbytné. Proto i vrámci rituálů, vychází z celistvosti, na kterou je nutné se zaměřit.

Rituál 1. Vstávejte za svítání a dopřejte si šálek čaje
Ideální je vstávat přesně během svítání. Ačkoli se to někomu může zdát opravdu velmi brzy, opak je pravdou. Naše tělo je tak zkrátka naprogramované.

Pokud se tím řídíte, je více než jisté, že během dne, budete mít lepší náladu, podpoříte tvorbu endorfinů, nebudete se cítit takoví unavení. Dokonce i vrámci komunikace budete mnohem ústretovajší. Zároveň byste si hned, měli dopřát šálek čaje. Dobrou volbou je prana, matcha, cokoliv, co dokáže nastartovat metabolismus a dostat ho do rovnováhy. Bylinky mají v tomto opravdu velký význam.

Rituál 2. Pár minut cvičte a meditujte
To co do ayurvédy rozhodně patří je jóga, vědomé dýchání a meditace. Tyto tři složky byste si měli zkrátka osvojit. Ideální je začít právě jógových elementy, pokračovat dechovými cvičeními a ukončit to celé meditací. Vyhraďte si 30 minut. Na začátek, vám budou naprosto stačit základní pozice.

Rituál 3. Ranní domácí masáž
Ayurvéda jako taková, nedá na masáže dopustit. Je to ideální technika, zaměřená nejen na uklidnění, ale i zpomalení stárnutí, neutralizaci stresových faktorů, harmonizaci. Podporuje a posiluje stabilitu.

Postačí vám jakýkoliv olejíček. Začíná se obličejovou oblastí a pokračujete dekoltem, masáží rukou, nezapomeňte na břicho a nohy. Každá část těla v tomto má svůj význam. Navodí vám to pocit uklidnění a je to nejlepší způsob jak nastartovat svůj den. Tyto rituály jsou skvělé na přestavení těla, vnímání sama sebe a nalezení životní rovnováhy. A tu v dnešní době potřebuje hady každý z nás.

Latest Posts

PR článek

Nejnovější články