Pondělí, 5 prosince, 2022
aktualne

Nepodceňujte sílu spánku. Délka odpočinku je přímo úměrná vašemu věku

Vědci, jakož i doktoři, se shodují na tom, že neexistuje žádný jednotný čas, který by určil, kolik hodin spánku je potřebných. Každé lidské tělo...
PR článek

Mohlo by Vás zajímat

Stěrače jsou důležitou součástí auta, proto je nikdy nepřehlížejte

Mnoho řidičů stěrače neřeší, a to až do chvíle, než začnou špatně stírat. To už je ale ovšem pozdě. Stěrače by měly být měněny jednou za rok, abyste se vyhnuli situaci, kdy vás překvapí silný déšť a vy si následně pořádně nemůžete setřít přední sklo, které je při jízdě nejdůležitější. Vyhýbejte se těmto potížím, které mohou nastat, ať neohrozíte sebe nebo lidi kolem vás.

Stěrače se snažte udržovat v dobrém stavu

Není pochyb o tom, že stěrače patří mezi bezpečnostní prvky vozidla – zajistí bezpečný výhled z vozu za nepříznivého počasí. A to jistě není vše, protože tehdy, kdy jedete po prašné cestě, přední, ale i zadní okno, taktéž bude potřeba setřít. Pokud tedy stěrače nefungují tak, jak mají, okno nesetřou nebo pouze setřou jeho malou část, zanechají šmouhy, kapky či pruhy. Také mohou poskakovat po skle. 

Nyní už víte, jak spolehlivě poznáte staré stěrače. A pokud se projevuje špatná funkce, určitě nečekejte a stěrače vyměňte. Z ramínkových stěračů se mohou uvolňovat malé kousky, které mohou poškrábat sklo. Stěrače se mění jednou za rok, a to na jaře, kdy na ně působil mráz a sůl. Pokud však auto garážujete a jezdíte s ním občas, stěrače klidně měňte jednou za dva roky.

Jaké vybrat

Rozhodujete se, zda koupíte neznačkové či značkové stěrače? Markantní rozdíl mezi nimi není, pokud tedy nekoupíte stěrače podezřele levné. Tam už velký rozdíl v kvalitě může být. Vždy se snažte vybrat cenový střed, a především volte stěrače podle modelu vašeho auta. V případě, že zvolíte značkové stěrače, mohou mít delší životnost, a navíc budete mít jistotu, že jste správně vybrali. Pokud zvolíte neznačkové, určitě se raději dvakrát přesvědčte, zda zvolená délka stěračů opravdu odpovídá stěračům na vašem voze. Ušetříte tak čas s posíláním zboží zpět na eshop. Nakonec zjistíte, že to, co jste ušetřili, jste stejně zaplatili na poštovném.  

Latest Posts

PR článek

Nejnovější články